Ve farnosti je celkem 11 kostelů a dvě kaple

Mezi nejstarší chrámové stavby patří kostel nejsvětější Trojice v Dobřichově, kde je zachována původní stavba kostela v současné sakristii. Nepochybně velice starou stavbou je i kostel Zvěstování Páně v Plaňanech, kde můžeme ještě dnes najít románské a gotické části stavby.

Již svým zasvěcením svědčí o svém stáří, byť ne původnosti i oba kostely sv. Václava ve Vrbčanech a Žabonosech. Rovněž skramnický kostel má gotický presbytář, v závěru 19. století opravovaný.

Kostel v Chotouni projektoval a v letech 1708 – 1710 budoval jeden ze slavných a vynikajících architektů baroka Jan Blažej Santini – Aichel (1677 – 1723).

Naproti tomu nejmladšími  jsou kostel Narození sv. Jana Křtitele v Plaňanech (konsekrován 18.9.1913) a kostel sv. Václava v Pečkách (benedikován 12.10.1913), který je tedy podle data benedikce nejmladší.

Farní kostel sv. Václava v Pečkách

Filiální kostel sv. Jana Nepomuckého v Cerhenicích

Filiální, dříve farní kostel Nejsvětější Trojice v Dobřichově

Filiální kostel sv. Prokopa v Chotouni